Meditasyon Sanatı – Ölüm ve Uyku

Ölüm çok ciddi bir şekilde net olarak anlaşılması gereken bir meseledir. Bu yüzden Ölüm kavramı ve durumu üzerine bir çok meditasyon yapmanız Ruhsal Şifa konusunda deneyim kazanmak için oldukça gereklidir.

 • Ölümü Anlamak
 • Ölümle Yüzleşmek
 • Ölüm Eşiğini Geçmek
 • Ölüm Korkusunu Aşmak
 • Ceset Meditasyonu
 • Shavasana
 • Ölmeden Ölmek
 • Dirilmek
 • Ölüm Anılarını Hatırlamak
 • Dönüşüm ve Ölüm
 • Negatif Egonun Kabuklarının Atılması
 • Kabir Azabı
 • Fizikötesi Hakikat Deneyimi

Ölüm eşiğinin geçildiği haller genellikle trans halleridir. Bu trans hallerinde Delta’dan daha düşük olan Epsilon ve Yüksek Gamma’dan daha yüksek Lambda Beyin Dalgalarını yakalayabildiğiniz zaman çok derin ve formsuzluğa geçiş yapmayı sağlayan meditasyonlar olabiliyor. Ancak Delta halinde de önemli deneyimler yaşayabilirsiniz.

Ölüm meditasyonlarınd korkulacak hiçbir şey yoktur. Ölüm korkusundan arınmak bedenimizi ve benliğimizi de bütün engellerden arındırmak için çok etkili çalışmalardır. Korkudan sevgi bilincine geçmeyi burada araştırabiliriz. Ölüm deneyimini yaşamasak bile bize ölümün gerçeğini anlatabilecek bir deneyimi bu meditasyonla tetikleyebilir ve ölümle ve ötesiyle ilgili doğru düşünce ve inançları geliştirebiliriz. Ölümü bilmek korkuyu da ortadan kaldırır.

Google Image Result for http://dilate.choonz.com/images/death-lsd-alex-grey.jpg

Öldükten sonraki halimiz nedir? Bunu aslında 5. Varoluş seviyesinde netliği ile görebiliyoruz.

Kundalini ölümden sonra da sizinle kalır. Bu yüzden madde ve eterik beden seviyesi enerjilerden daha farklı bir şuura geçiş olur. Hayy el-Yakin’den yani direkt olarak Kundalini-Kutsal Ruh üzerinden şehadet yaptığınız zaman bu seviyeler yükselirken ağırlıklardan da arındığımızı ve bıraktığımızı bilmeliyiz. Eşiklerin de geçilmesiyle Kundalini daha açık ve net bir şekilde gözükür. Algı önündeki engeller, sınırların da genişlemesiyle kalkar. Olaylar tekrar daha yüksek bir farkındalık ile yorumlanabilir.

Shiva Gözü ölüm ötesi farkındalığa erişmiş bir gözdür. Bu göz Simyacı’da bulunur ve Heyhula – Prima Mater’i işlemesini sağlar. Shiva gibi bir seviyede aktif ve pasif dengeler iyice oturduğu için gerçeklik üzerine bir duruluk ve hakimiyet oluşur.

Bu meditasyonlara girerken merkezinizi iyice bilmeli ve özünüze oturmalısınız. Öze doğru giden bir yolculuktan sonra öz fethedilir. Buraya sabitleme yapılabilir.

Uykuda daha derinleşirseniz ölüme daha yakınlaşabilirsiniz. Ancak yaşayan birisi ölüme yaklaştığında ne yaptığını biliyorsa hayat hasadı alır. Yani Ruhsal Şifa çalışması bu alanda kendi merkezinizden baktığınız ve gördüğünüz benliğinin içinden evrene baktığında yansıma mı yapıyor yoksa tam olarak algılıyor ve yakalıyor mu tespit etmek ve bunu doğrulamak gerekir.

Tarot of a Moon Garden -- Death / crescent moon / Embodied <3

Kabuklarınız size bir şey yansıtma yoluyla sizden ifade buluyorlarsa özün önünü kapayabilir. Çok tepkisel davranışlar olumlu olaylara sebep olmayı engelleyebiliyor. Çok derine kazınmış alışkanlıklardan ölüm çözümleri ile geçilebilir.

Negatif egonuzu gördüğünüzde, olduğu gibi kabul edemeyip değişim kararı vermenizle aslında bir diriliş başlıyor. Kendinizi ne sandığınız önemli değil, bünyeniz ve benliğinizin içeriğinde gerçekten ne olduğu daha önemlidir. Kendinizi nasıl tanıyorsunuz. Amel defterini ölüm meditasyonları ve regresyon çalışmaları içinde okuyabilirsiniz. Karma bedeniniz de sizin çok önemli olan deneyimsel gerçeğinizi anlatır. Bunu bütüncül olarak nasıl yorumluyorsunuz?

Ömürlük Egomuzu doğru bi şekilde aradan çekerek, Ruhsal Benliğimizin Esasıyla ve Hakikatiyle görüp anlamak için aslına bakarsanız bütün olumsuz, ham, kusurlu ve engelleyici yapıları çözündürmek için bu çalışmalar uygundur.

Ölüm meditasyonu Tanrı’nın gözünden de olaylara dair yorumu ve düşünceyi anlamamızı sağlar. İlahi boyuttan bakan bir gözün bu yaşadığımız durumlar ve içlerindeki konuyla ilgili bir yaptırımı veya aktarmak istediği bir kelamı var mı?

Ölüm meditasyonları değiştirmekte çok zorlandığınız konular hakkında kendinizi önemli ve özden bir merkezden hareket etmek için uygun bir konumlandırma yapar. Takıldığınız şeyde kalmazsınız aslında ilerlersiniz ebediyette olgunlaşırken.

Afyon zamanında ölümle çok özdeşleştirilmiş bir bitkidir. Bunun yanı sıra Çavdar ve Tahıllar üzerinde yetişebilen Ergot mantarının da ölüm eşikleriyle ilgileri vardır.

Bonzai türevi sentetik kimyasallar bir çok kişide ölüm paniğine sebep olduğu için çok az ve yerinde kullanımı bu eşiğe psikolojik olarak yaklaşmanıza ve korkmadan geçmenize yardımcı olur. Ama içerken dikkat etmeyene ne olursa olur. Bu hallerin de bilincinde olmak bağımlılık terapilerinde nasıl bir halden kişiyi çıkarmamız gerektiği konusunda da bizi bilgilendirir. Çıkış yollarını bilirseniz bir kişiyi de çıkarabilirsiniz.

Ölüm ötesini keşifte delilik serbesttir biraz da ama bu da göreli ve geçicidir. Ancak Shiva gözü için bu böyle değildir kalıcı ve ebedi bir hakikat anlayışı vardır bu gözle bakan birisi için. Belki de en önemli husus burada olumsuz illüzyonlardan ayrılmaktır. İllüzyonlar yine bir ölçüde kalırlar ve hakikatin ifade bulmasına aracı olabilirler.

Bu meditasyonlarda madde kullanmanıza gerek yoktur. Ancak şifacıların kişisel görüşüm üzerine madde kullanan kişilerde çalışmak istiyorlarsa maddenin içeriğini ve etkisini yaşayarak deneyimleme yoluyla öğrenmeleri vücudun toksin arındırma sistemini de tanımasını sağlar. Mesela bir bilimsel kalıp ve paradigma bir üst boyutunda çok daha hakiki anlaşılırsa gerektiği yerde paradigmalar değişir.

True Love Never Dies Check out more funny pics at killthehydra.com

Öldüm, çürüdüm gittim yok aslında, ruhsal varlığınızla görmeye başlarsınız, ölüm ve ölüm ötesi bilinç geliştiren meditasyonlar ile çözünen kabuklar algınızın da genişlemesine ve olumsuzluk kısır döngülerinden olumlu olgunlaştırıcı ve hayırlı sonuçlara sebep olan süreçlere katılmaya ve benimsemeye iter. Yanlışlar daha yüksek bir gözden bakılarak temizlenir, bu boyutta. Özün uyarılması durumunda negatiften pozitife mantığının da ötesinde bütüncül tekamül ekseninde ikilik ötesi ve Hakikat konusunda öznel ve kıyaslayıcı doğrulardan, daha geniş kapsamlı ve bütüncül bir gözle bakmanız size ahiretinizi ve akıbetinizi bildirir.

Yaşam gayesi konusu ve muradınıza hizalanma için uyku meditasyonlarını da çalışabilirsiniz. Yoga Nidra ve Tibet usülü uyku ve ölüm meditasyonları ile 5. Boyut ve ötesinden görebilir hale gelirsiniz. Ancak bunların Dünya şuurunda etkileri kalıcı değişimler sağlar. Ama değişim ile zaman çok yakın alakalıdır. Stabil bir değişim yakalayabilmek haliyle sizi nizama getirir.

Mesela uyku ve ölüm üzerine yapılan çalışmalarda akıl karışıklığınızı çok rahatlıkla kurban edebilirsiniz. Daha hakiki, duru ve net bir anlayış ve beden geliştirmek nasıl olur sorusuna cevap vermeye başlarsınız.

Ölüm kapılarından geçerken maddi ve manevi beden sınırları, cinsiyet, kimlik, arzular, ağırlıklar, alışkanlıklar ve Ruhun-Özün önüne geçen her şey olabilir. Böylelikle Esaslarda merkezlenir ve Esasınızdan hareket edersiniz. Hayatı sizin için daha olumsuz bir deneyim haline getiren bütün olumsuzlukları bırakabilir ve yerine bütün için en hayırlı olacak şekilde ve yönde değişimi tercih edebilirsiniz.

Meditasyonlarınızda regresyon, aktif imgelem veya astral görüler yoluyla ölüm ötesi bilinç ile Ruhun önemsediği konuları anlayabilir ve karmik şifa çalışmaları yapabilirsiniz. Ancak önemli olan bireysel sınırların aşılmasıdır. Bu da çoklu şuur deneyimleri ile mümkündür, bireyin kendi zihinsel sınırlarından özgürleşmesi için bırakma ve yeniden dirilme önemlidir.

Alex Grey / Sacred Geometry <3

Hissiz kaldığınız, bedeninizde ölü hissettiğiniz parçaların dirilmesi için ruh parçalarının geri çağırılması gerekir. Çağırdığınız zaman hangi olay veya kalıp içinde bu parçaların sıkışmış kaldığını anlamanız ve olayı yüksek bir gözle tekrar yorumlamanız gerekir. Ruh parçaları böylece serbest kalır ve bütünlüğünüze geri yerleşir.

Ölümün yüzüne bakmak için cesetlere meditasyon yapılabilir. Ceset meditasyonlarının çok uzun olmasına gerek yoktur. 5-10 dakika kadar cesetlere meditasyon yapılabilir. İmgeyi canlandırmak da mümkündür. Bu meditasyonları yaparken mesela çürümüş ceset üzerinizde veya çalıştığınız alanda çürümüş olan yapıları tespit ederek onarmaya veya dönüştürmeye giden bir süreç başlatabilir.

 • Donmuş ceset
 • Yanan ceset
 • Yanmış ceset
 • Boğulmuş ceset
 • Çürümüş ceset
 • Kokuşmuş ceset
 • Kurtlar tarafından yenilmiş ceset
 • Parçalanmış ceset
 • Vahşi hayvanlar ve leş yiyicileri tarafından yenmiş ceset
 • Hastalıktan ölmüş ceset
 • Zehirden ölmüş ceset
 • Kemikleri kalmış ceset

Bu cesetlerin durumları size maddi, manevi ve ruhsal hayatınıza dair ipuçları verir. Ayrıca geçmiş yaşamlarda böyle ölmüşseniz, o hayatı da hatırlamanızı ve ruhunuzu geçmiş kişiliklerle bütünleyebilmenizi sağlar.

Ceset meditasyonları bu yönüyle Kabir Azabının çözümüne çok yakından ilişkilidir. Kabir azabı üzerinde kişinin nasıl öldüğü de kayıtlıdır. Travmatik veya şiddet içeren ölümlerle ölmek kişinin astral bedeni üzerinde yara ve kayıtlar bırakır. Bu açıdan bu meditasyonlarda şifa niyeti yaparak en korktuğunuz biçimlerde öldüğünüzü imgelemeniz ve şifa sürecini takip etmeniz durumunda kök korkuların dönüşümünü sağlayabilirsiniz. Kabir Azabı üzerinizden kalktığı zaman önünüzdeki engeller ve kilitler açılır, enerjiniz bütün vücudunuza daha rahat yayılır. Eterik bedeninizde ruhsallaşma ve nurlanma olur ve eterik beden ruhu yansıtır.

Çözünme işlemlerinden sonra kendinizi Nurla beslemeniz gerekir.

Meditasyonlarda çok derinleştiğinizde çıkmadan önce kendinizi alıştırın. Ani çıkışlar yapmayın. Rahatsız edilmeyeceğiniz durumlarda bu meditasyonları yapmaya özen gösterin.

Ruhun gözüyle görmek nasıl bir şey?

Negatif egoyu öldürdüğümüzde Gerçek ve Esas Benliğimizle yaşamak için bir fırsatımız oluyor.

Özümüzden ve ruhumuzdan yaşamak nasıl bir şey?

Reklamlar

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s