Kalp Çakranızı Keşfedin

Kalp Çakramıza yaptığımız meditasyonların başlangıçta amacı Ruhsal yolumuzun önümüzde açılması ve netleşmesi, yüksek benlik veya öz varlığımızın rehberliğini duyma ve hayatımızda uygulamaktır.

Kalp Çakra hem somut hem de soyut planlarda (Duygu, Zihin, Ruh) dengelenmemizi sağlayan enerjetik bir organdır ve Taç çakranın sağlıkla bir şekilde açılmasını sağlar, böylece Tanrı ile güçlü bir bağ kurarız.

Burası kaderimizin dizginlerini elimize aldığımız ve hayatımıza köklü değişiklikler getirdiğimiz yerdir. Özgür İrademiz ve Ruhsal Muradımız burada bulunur ve kendimizi evrenle uyumlu hale getirebiliriz. Bu çakranın gücüyle olumsuz ve uyumsuz duygu ve düşünceleri olumlu ve dengeli hale getirebilir böylece Karmik yüklerimizden arınabilir ve azade olabiliriz.

Kalp çakra ikiliklerin iki yönünde görülerek, yeni ve taze bir bakış açısıyla olaylara bakabilmemizi sağlayan Gönül Gözünün bulunduğu yerdir. Gönül Gözünü güçlendirmek olayları ve ilişkilerimizi daha derinden kavramamızı ve Ruhsal deneyimleri idrak edebilmemizi sağlar.

Burası Ruhun evidir ve kalp çakraya yapacağımız ilk çalışmada Ruhumuzun evini imgeleyerek ve burayı istediğimiz gibi döşeyerek, insanları ve içimizdeki yönlerimizi davet ederek hem kendimizle hem de çevremizle olan ilişkimizde idrakimizi geliştirebilir ve problemlerimizi çözebiliriz.

Kalp çakrada yapabileceğimiz bir başka şey de niyet tohumları ekmektir. Derin transa girdikten sonra buraya ekeceğimiz niyetlerin gerçekleşmesi olasılığı çok yüksektir, çünkü böyle yaparak bir şeyi Kalpten istiyoruzdur.

Gerek Şifalandırıcı gerek Yaratıcı enerjimizin kaynağı olan Güneşimiz de burada bulunur ve Koşulsuz Sevgi, Hoşgörü, Özgürlük, İrade, Rıza, Merhamet ve Denge buranın anahtar kelimeleridir. Kalp Çakra Birlik bilincinin oluştuğu ilk enerji/bilinç merkezimizdir.

Kalp çakranıza merkezlenmek için Göğsünüzün ortasına odaklanın ve niyetinizle şuurunuzu oraya taşıyın. Vücudunuzun diğer kısımlarını ve aklınızın varlığını bir süreliğine unutabilirsiniz. Kalp Çakra her çakra gibi kendi başına ayrı bir bilinç alanıdır.

Burada yazdığım çalışmalara ve meditasyonlara başlamadan önce biraz derin nefes alıp, bedeninizi rahatlatmayı ihmal etmeyin. Kalbinize merkezlenin ve tepenizden içeri ilahi ışığı doldurun ve taşan ışığın bütün bedeninize ve çevrenize yayıldığına şahit olun. Kalp Alanına hoşgeldiniz.

 

— Ruhun Evi —

Bedeninizi rahatlattıktan ve bir süre nefesinizi takip ederek zihninizi boşalttıktan sonra, ufaldığınızı ve Kalp çakranıza oturduğunuzu hayal edin. Şimdi hayallerinizdeki evi hayal edin ve istediğiniz gibi dayayıp döşeyin. Burada rahat edin ve hayatınızla ilgili önemli gördüğünüz şeylere ait semboller ile bu evin odalarını dekore edin.

Duvarların renkleri, odaların şekilleri, kapıları ve pencereleri, mobilyaları, ailenizin ve arkadaşlarınızın fotoğrafları, evcil hayvanları, eşyaları, bitkileri ve aklınıza gelen her şeyi olabildiğince net bir şekilde imgeleyin. Buraya koyduğunuz her şey sizin için önemli olsun.

Evinizi yaptıktan sonra içeriğindeki eşyalar ile yaptığınız şeyler hayatınızda da değişiklikler olmasını sağlayacaktır. Bu meditasyon olabildiğince derinleşebilir ve bir çok çeşitlemeye gidebilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanın, evinizde yaptığınız her hareket hayatınıza yansıyacaktır.

Mesela canınız sıkıldı ve hayatınıza renk katmak istediniz. Mobilyaların döşemelerini veya duvarların rengini değiştirin. Demek istediğimi anlayacaksınız.

 

— İç Sesler —

İç seslerinizi ayırt edebilmek kendinizi tanıyabilmenizi çok rahatlaştıracaktır. Bazı içseslerimiz geçmiş yaşamlardan kalma problemli kişilikler olabileceği gibi bazıları da bize rehberlik edebilecek Yüksek Benlik, Usta, Bilge Adam/Kadın gibi arketipler veya Venus, Jupiter gibi Astrolojik Arketipler olabilir.

Kendinizde beğenmediğiniz değiştirmek veya dönüştürmek istediğiniz bir yön varsa, bu yönün ortaya çıktığı halinizi hatırlayın ve o sahneden kendinizi alıp evinize davet edin. Kalp çakranızın enerjisi ile bu yönünüzü dengelendiğine ve şifalandığına şahit olmanız yeter. Kendinizi anlayın ve suçluyorsanız affedin ve çözümcü bir yaklaşımla bundan sonra daha doğru nasıl hareket edebileceğiniz yolunu araştırın.

 

— Yemek Davetleri —

İnsanları veya içseslerinizi yemeğe davet ederek ilişkilerinizi veya hayatınızın yönlerini enerji ile besleyebilirsiniz. Yemek burada enerjiyi sembolize etmektedir.

Şayet enerjiniz düştüğü zaman kimseyi davet etmeden, ruhunuzun evinde yemek yediğinizi de imgeleyebilirsiniz, böylelikle taze enerjiye kapı açarsınız. Ne yemek yaptığınız haliyle enerjinin niteliğini belirleyecektir.

Bunu gündelik hayatınızda yemek yaparken de yapabilirsiniz. Yemek yapma eylemini bir ritüel edasıyla yapmanız ve yemeğinizi kutsamanız yeterlidir.

 

— Astrolojik Enerjileri Dengeleme —

Astrolojik tesirler zaman enerjisini nitelerler ve bize karmamızı gösterirler. Bu çalışma sayesinde karmanızı da hafifletebilir ve hayatınızı yönlendirebilirsiniz. Genel olarak haritanızda problemli olan gezegenleri de Arketipsel veya Yunan-Roma Tanrıları formları olarak evinize davet ederek rehberlik alabilir, enerjilerinizi dengeleyebilir ve şifalandırabilirsiniz. Kalp Tapınağındaki dönüşüm odasında enerjileri en yüce hayra yönlendirerek dönüştürebilirsiniz.

Astrolojik açıdan olumsuz tesirler aldığınız zaman mevzubahis gezegenlere karşılık gelen Arketipleri evinize davet edip ve onlarla muhabbet ederek dertlerini anlarsanız yaşadığınız zor dönemlerde çözüm bulabilirsiniz. Kalp merkezinizin dönüştürücü enerjisinden çok etkili bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Karma temizliği enerjinin dengeli ve doğru bir şekilde yönlendirilmesi sayesinde olur. Karmayı temizlemek için Arketiplerin size getirdiği negatif enerjiyi Mor Alev ile yakarak gerçekleştirebilirsiniz.

Boğaz Çakranızı da Boğazdan nefes alarak aktifleştirmeniz faydalı olur.

Gezegenleri Yunan-Roma-Mısır Tanrıları olarak imgeleyebileceğiniz gibi, daha detaylı çalışmak için aşağıdaki formları da kullanabilirsiniz. Buradakiler önermelerdir siz isterseniz ekleme yapabilirsiniz.

Güneş – Müzisyen, Sanatçı, Şifacı, Ünlüler, Prens, …
Ay – Genç Kadın, Bakire, Medyum, Cadı, Prenses, …
Mars – Asker, General, Çiftçi, Mücahit, Kahraman, …
Merkür – Bilim Adamı, Kozmik Şakacı, Tüccar, Büyücü, Kurnaz, Yazar, Hatip, …
Venus – Anne, Güzel Kadın, Sanatçı, Kraliçe, Umutsuz Romantik, …
Jupiter – Baba, Filozof, Rahip-İmam, Devlet Adamı, Yargıç, Kral, …
Satürn – Patron, Okul Müdürü, Otorite Figürleri, Yargıç, Cadı, …
Uranus – Mucit, Dahi, Simyacı, …
Neptün – Mistik, Müptezel, Hayalperest, …
Plüto – Cerrah, Mafya Adamı, Suçlu, Yargıç, Zengin Kişiler, …
Khiron – Yaralı Şifacı, Usta, Öğretmen, …

 

— Denge —

Kalp çakranıza merkezlendiğinizde fiziksel ve ruhsal bedenlerinizin dengelenmesine niyet edin ve “Dengeleniyorum” diye içinizden tekrar ederek bünyenizin dengelenme sürecini başlatabilirsiniz. Nefesinizi ve bedeninizi takip ederek bedeninizin, enerjinizin, duygularınız, düşüncelerinizin, niyetlerinizin ve ruhunuzun dengelendiğine şahit olun. Bu 15-20 dakika kadar sürebilir. Sırt üstü uzanarak veya oturarak yapabilirsiniz.

 

— İlişkileri Şifalandırmak ve Güçlendirmek —

Problemli olduğunuz ilişkileri Kalp Çakranın enerjisi sayesinde dengeleyebilir ve olumlu bir yöne sokabilirsiniz. Bitmiş ilişkilerinizin bağlarını da buradan koparabilirsiniz. İlişkilerinizin içinde yaşadıklarınıza kapsamlı bir şekilde bakmak ve görmediğiniz yönlerini görmek için de kalp çakradan bakmak faydalıdır.

Ayrıca ilişkilerinizi sevgi enerjisi ile güçlendirebilirsiniz.

İlişkilerinizdeki problemli sahneleri bir fotoğraf karesi ya da bir video olarak imgeleyin ve Mor Alevle yanarak duygusal ve düşünsel içeriğinin sevgiye dönüştüğüne şahit olun. Böylece olumsuz durumlardan özgürleşebilir ve ilişkilerinizde yeni olumlu olayları davet edebilirsiniz.

 

— Gönül Aynası —

Kalp çakranıza odaklandığınız zaman gönül aynanıza baktığınızı olumlayın. Böylelikle bilinçaltınızın içeriğini taramaya başlarsınız. Böylelikle görmeniz ve ilgilenmeniz gereken yerleri ortaya çıkarabilirsiniz. İfade bulmamış yönlerinizin kendini ifade etmesini böylece sağlayabilirsiniz.

 

— Karadelik —

Kalbiminiz içinde bir karadelik bulunur ve bu karadeliğin içine girdiğimiz zaman çok yoğun bir negatif enerji hissedebiliriz. Kırgınlıklar, öfke, nefret, haksızlık ve daha nice olumsuz enerjiler bu karadeliğin içinde bulunur. Buradaki olumsuz enerjiler sadece bize ait değildir, bu kollektif gölgeye açılan bir kapıdır. Burada temizlik, şifa ve dönüşüm yapmak hem kendimiz hem de toplum için çok faydalıdır.

Gelen enerjileri Mor Alevle veya Evrensel enerjilerle şifalandırabilir/dönüştürebiliriz. Şifalandırmaya veya en yüce hayra dönüştürmeye niyet ederek ilhamla şarkı söylemek ise gerçekten çok etkili bir şekilde bu enerjilerin ifade bulunmasını ve çözümlenmesini sağlar.

Karadeliği zaman zaman ziyaret etmek hem karmamızı hafifletmek hem de içinde bulunduğumuz manevi ortamı temizlemek için çok faydalıdır.

 

— Astral ve Metafizik Mekanlar —

Kalp çakra bir çok Metafizik mekana açılan bir kapıdır. Bu mekanları belki görmeyebiliriz ancak hissederiz ve imgeleyebiliriz. Bu mekanlarda yapabileceğimiz şeyler ancak hayalgücümüzle ve merakımızla sınırlıdır. Saf niyetinizle hareket edin ve yaratıcılığınızı kullanın böylelikle içsel yolculuklara çıkabilirsiniz.

Bunlar arasında örnek olarak Apollo Şifa Alanı, Hermes Astral Mağazası veya Güneş gidebileceğiniz bir mekanlardan bazılarıdır. Ayrıca Metafizik Okullara, Tapınaklara, Piramitlere, Gezegenlere, Yıldızlara, Denizler veya Dağlar gibi Doğal Mekanlara da bilinç seyahati yapabiliriz.

Bİr yere gitmek istediğinizde olumlama ve imgelem yaparak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bir taksi çağırın ve şöföre gitmek istediğiniz yeri söyleyebilirsiniz. Gitmek istediğiniz yerde bulunduğunuzu kendinize 3 kere söyleyerek de bilinç seyahati yapabilirsiniz. Gezegenlere ve Yıldızlara bir uzay aracıyla gidebilirsiniz.

Ayrıca tanıdığımız kişilerin Ruhsal Evlerini de Kalp Çakradan yapacağımız bilinç seyahatleri ile ziyaret edebiliriz. Hediye götürmeyi unutmayın. Saf niyetinizle Evliyalar, Veliler, Yükselmiş Ustalar ve Peygamberler ile de buluşabilir, onlarla muhabbet edebilir ve rehberlik alabilirsiniz. İçsel Okulları gün içinde meditasyonla ziyaret etmek hayatımızın seyrinde rehberlik almamızı sağlar.

 

— Olumlamalar ve Niyet Tohumları —

Kalbinize merkezlenip sakinleştikten ve sevgiye odaklandıktan sonra hayatınızda gerçekten olmasını istediğiniz niyetleri veya ihtiyaçlarınıza yönelik oluşturduğunuz olumlamaları sakince tekrar ederek hayatınıza olumlu değişimler getirebilirsiniz.

Uyum, Sevgi, Barış, Huzur, İrade, Özgürlük, Sağlamlık, Metanet gibi kelimeleri tekrar ederek, bu hallerle tanışabilir ve hayatınıza sabitleyebilirsiniz.

Niyetlerinizi ayrıca imgelem yoluyla bir sembol haline getirebilir ve Ruh Evinizin içine koyabilirsiniz.

Bu çalışma sayesinde bütün bilinçaltı gücünüzün niyetiniz doğrultusunda akmasını ve sizi engellemek yerine size güç vermesini sağlarsınız.

 

— Esma’ül Hüsna —

Kalp çakranıza odaklandıktan sonra Esma’ül Hüsnadan seçtiğiniz Esmayı kalbinizde zikretmek veya nefesinizle uyumlu bir şekilde kalbinize ve bütün vücudunuza doldurmak çok etkili bir meditasyondur. Böylece Gönül Kapılarınızı açabilir ve ruhsal yollardan geçebilirsiniz.

Ayrıca bu şekilde Esmaları zikretmek, Esmaların Benliğinizin derinlerinden, Öz Varlığınızdan açılmasını sağlar.

 

— Dünyayı Şifalandırmak —

Kalp ve Taç çakranıza odaklanarak ilahi enerjinin Taçtan girerek Kalbinize dolduğunu hissedin. Sonra dolan bu enerjiyi Dünyanın merkezine gönderin ve negatif enerjilerin dönüştüğüne şahit olun. Bu meditasyonu yaptıktan sonra çok güzel hallere şahit olabilirsiniz. Spoiler vermek istemiyorum, kendiniz deneyimleyin.

Reklamlar

2 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s