Esas Varlık (Pineal Bez) Meditasyonu

Bu meditasyonda amaç Varlığımız önünde bulunan kılıfları sıyırmak ve esas olan varlığımıza doğru gitmektir. Meditasyon çalışmalarında ilerledikçe psişenin ne kadar derin olduğu anlaşılır ve bütünsellik hali somutlaşır.

Meditasyonlar genellikle Kalp veya 3. Göz Dairelerine merkezlenerek yapılır. Buna bazen aşırı yoğunlaşmadan Taç Çakra da eklenebilir. Ancak bu çalışmamızda amacımız 3. Göze ve bedendeki karşılığı olan Epifiz Bezine yoğunlaşmaktır. Çünkü bu enerji kontrolünü arttıracaktır ve ilerleyen dönemlerde Kalbin temizlenmesi için gerekli olan ışık enerjisini sağlayacaktır. Bu ışık enerjisi hem kalbin içindeki enerjilerin tespit ve teşhis edilmesinde hem de temizlenmesi ve dönüştürülmesinde çok önemlidir.

Epifiz bezi Ruhun direkt olarak Bedene nüfuz ettiği bir organdır. Buraya meditasyon yapmak ve şifalandırmak Ruhun somut bir şekilde tecrübe edilmesini sağlar. Bir takım sezgisel yetenekler açığa çıkabilir. Ama ne olursa olsun Ruh ile irtibat kurmaya ve onunla bütünleşmeye yarayacaktır.

Sabah kalkınca 3. Göze merkezlenerek 15-25 dakika arası meditasyon yapılabilir. Ancak meditasyon çalışmalarından sonuç alabilmek için aksatmamak ve düzenli olmak önemli bir şarttır. Uykudan önce 3. göz meditasyonu yapmak uykunuzu kaçırabilir.

Meditasyonlardan önce 5-10 dakika kadar Kriya Yoga Pranayama tekniğini uygulamak çalışmalardan çok daha verim almanızı sağlayacaktır. Hatta bu meditasyona başlamadan önce bir arınma döneminden geçmiş olmanız çok daha yerinde olur. Vücudunuzda toksinlerin bulunması halinde böyle bir konsantrasyon ve enerji yükselmesi yapılması toksinlerin vücudunuza dağılmasına sebep olabilir. Aynı şey duygusal ve düşünsel seviyedeki zararlı enerjiler için de geçerlidir. Arınma döneminde Kriya Yoga Pranayama ve Hatha ve Yin Yoga yapmanız arınmayı güçlendirir.

Meditasyon

Dik oturabilir veya uzanabilirsin. Oturuyorsan dizlerin ve ayakların birbirine değsin ve ellerin dizinde olsun. Omurgan düz bir çizgide olsun. Yatıyorsan sert zemin daha iyidir, yastığı dikleştirirsen boynun için daha uygun olur.

1- Başlamadan önce şimdiye ve buraya kendini merkezle. Şimdiden başka zaman yok. Çok yavaşsan biraz hızlan, çok aceleciysen biraz yavaşla, kararında bir denge bul.
2- Epifiz bezinin bulunduğu yere odaklan ve şuurunu oraya merkezle. Bu çok subtil bir harekettir. “Epifiz bezime merkezleniyorum” demen yeterlidir.
3- Bedeninde gerilim olan yerleri araştır ve gerilimi nefesinle çözüldüğüne şahit ol, böylece rahatlayabildiğin kadar rahatla. Nefesini takip et, yeterince rahatladığında bedenini unut.
4- Zihnini gözlemle ve gelen düşüncelere takılma, bırak gitsinler, nefesinle birlikte zihninde berraklaşsın.
4- Tekrar epifiz bezine odaklan ve burada derinleşmeye başla.
5- “Aklım bedenime ve duygularıma hakim. Ruhum irademe ve aklıma hakim. Ben ruhum. Yüksek dağlardaki karlardan daha saf, en parlak yıldızdan daha parlak olan Nurani Ruh, O ruh benim” diye veya kendin yazdığın benzer bir olumlamayı 3 veya 7 kere tekrarla ve anlamına yoğunlaş.

Burada olumlama yaparken hayalgücünü kullanabilirsin. İçerden dışarıya doğru bu şekilleri imgeleyebilirsin.
Toprak – Beden – Sarı Kare
Su – Duygu – Yukarı Bakan Gümüş Hilal
Hava – Zihin – Mavi Daire
Ateş – İrade – Kırmızı Üçgen
Akaşa – Ruh – Altın Üçgen

tattwa

6- Zihnini boşalt ve duyularını iç dünyaya çevir ve varlığının merkezine doğru derinleş.
7- Kasılma, aklına gelen düşünceler Ruhundan geliyor olabilir, ancak alıcı konumda ol, Ruhunu, Evreni veya Allah’ı dinle. Ağzından sözler çıkabilir. Ancak sakinliğini koru. Varlığının özündeki Tanrısal Nura, İlahi Kıvılcıma yoğunlaş.

(İki hafta sonra bu meditasyonu Esma-ül Hüsna, Olumlama, Tarot Kartı, Sembol, Kavram veya Organ, Çakra veya Bedenlerin üzerine de meditasyon yapabilirsin veya aynı şekilde devam edebilirsin. İçsel rehberliğini takip etmen burada önemlidir)

8- Süren bittiğinde derin bir nefes al, ellerini ve ayaklarını biraz kıpırdat, hazır olduğunda gözlerini açabilirsin.

Reklamlar

1 Comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s