Tek Başına Regresyon Yapılabilir mi?

Regresyon terapisinin yapılması için sağlanması gereken bir takım şartlar vardır. Güçlü bir enerji ve ışık kapasitesi bunlardan ilkidir. Süreç içinde regresyon yapan kişinin ışık kapasitesi katlanarak artacaktır ancak başlarda bu kapasite samskaralardan dolayı düşüktür ve ışık kapasitesi yüksek birinden yardım almak veya meditasyon ve ibadet gibi ruhsal pratikleri aksatmadan uygulamak gerekir. Ayrıca içgözlem yeteneği ve insan psişesine dair doğru bir kavrayışa sahip olmak da önemlidir.

Bundan 100 yıl kadar önce bir kişinin tek başına regresyon yapabilmesine Dünya’nın enerjetik durumu imkan sağlamıyordu. Geçmişte bu çalışma yapılırken genellikle regresyon yapan kişi transa girerek geçmiş yaşamlarına giderken bir Şaman, Şifacı veya Guru’da Meditasyon veya Ritüel yaparak enerjiyi yükseltir ve çalışmayı yönetirdi. Yeni Çağla birlikte Dünyamıza açılan evrensel enerji ve gezegenin ışığının yükselmesi regresyonun farkındalıklı bir birey tarafından tek başına yapılabilmesini artık mümkün kılmaktadır.

Eğer bütün yol gidilecekse regresyon süreci bir takım şartları gerektirir. Baştan doğru başlamak için regresyona deneyimli biriyle başlamanın avantajı çok büyüktür. Ancak süreç uzun bir süreç olduğundan dolayı regresyon yapan kişi bir noktadan sonra bu yolu kendi başına bağımsız bir şekilde yürümeyi öğrenmelidir.

Şahsen araştırmalardan elde ettiğim bilgiler ve elimde tek bir kitapla (Ethan Vorly – Past Life Regression) bu yola çıktım. Regresyonla ilgili bu kitap genellikle yöntemi anlatıyor, sürecin iç dinamiklerine dair sadece bir kaç noktadan bahsediyordu. Ancak bu kadarı bile etrafta dolanan diğer regresyon yönergelerinden çok daha iyiydi. Süreçle birlikte herşeyi deneye-yanıla hatalarla ve başarılarla öğrendim. Bunun herkesin önünde riskli de olsa bir seçenek olduğunu düşünüyorum.

Ancak şifa, evrensel yasalar ve ezoterik öğretiler konusunda bilgili ve deneyimli olmama rağmen büyük zorluklar yaşadığımı belirtmeliyim. Bu durum sürecin uzamasına da sebep oldu. Ben yapabiliyorsam herkes yapabilir belki ama bu süreç içinde akıl sağlığımı yitirme tehlikesi ile de karşılaştım, bu yüzden herkesin harcı da olmayabilir. Bu bilgi ve deneyime sahip olmayan bir insan regresyon sürecine tek başına başlarsa hüsranla sonuçlanması olasılığı her zaman mevcuttur.

Regresyon sürecinin ilk aşamalarında regresyon konusunda deneyimli, kendi sürecinin ileri aşamalarına gelmiş veya bitirmiş, sürece ve evrensel yasalara hakim deneyimli bir şifacı ile çalışmasının önemini vurgulamak isterim. egresyon süreci ve mekanizmasını kendi başına yapan biri ancak deneye yanıla öğrenebilir. Bu süreç risklidir ve bazı kişilerin akli dengesini yitirdiği de gözlemlenmiştir. Bu yüzden yola deneyimli biriyle başlamak avantajlı olduğu gibi, eksik bilgi ve yöntem ile tek başına yürümenin sebep olabileceği riskleri ortadan kaldırır.

Keza ilk aşamalarda süreci kazasız belasız atlatmak için;
– Kişinin açığa çıkan duyguları şifalandırmak için yeterli ışık kapasitesi olmayabilir, bu yüzden destek almak gerekebilir.
– Evrensel yasalara ve özellikle karma yasalarına hakim olmak gerekir. Regresyon sürecinin ortalarına doğru bu yasanın derinlikleri kavranmaya başlanır.
– Üst çakraların enerji kapasitesi mevcut samskaralardan ötürü zayıftır. Üst çakralar mevcut samskaralardan ötürü kusurlu olma olasılığı da yüksektir.
– Baştan deneyimli biri ile başlamak hassas dengelerin ilk aşamadan oluşturulmasını ve yola bilinçli bir şekilde çıkılmasını sağlar.
– Bir takım enerji ve bilinçaltı şifacılığı yöntemlerinin bilinmesi gerekir.
– Otohipnozda illüzyon oluşturma olasılığı yüksektir, deneyimli bir terapist doğru soruları sorarak bu riski ortadan kaldırır ve çalışmayı yönetir. Böylelikle kritik ilk aşamalarda çalışmalardan verim alınır.
– Regresyon bazı hazırlık ve arınma aşamalarını gerektirebilir.
– Regresyonla beraber yapılması önerilen veya gereken bir takım çalışmalar vardır. (MerKaBa – Tantra – Şifa – Simya)
– Regresyonla beraber açılan metafizik alem kişiye çok karmaşık gelebilir ve bu karışıklık kişisel hayata sekte vurabilir. Bu yüzden metafizik alemin kurallarını bilmek veya bilen birisinin yardımını almak önemlidir.
– Açılan samskaraların içeriği tam olarak temizlenmelidir. Sürece hakim olmayan biri bu adımı atlarsa bu sorun teşkil eder.

Deneyimli bir şifacı veya psikoterapist ile bir kaç seans yapıp ilk aşamayı geçip sürece ve mekanizmaya hakim olduktan sonra kişi çalışmayı kendi başına yönetecek bilgi, deneyim ve enerji kapasitesine sahip olur. Kanımca bilgisini ve yöntemlerini paylaşan bir şifacı ile yapılan 3-4 seanstan sonra kişi tek başına kendi üzerinde regresyon yapmaya başlayabilir. Şifacı bu aşamada yine gözetmen ve danışman rolüne devam ederek kişinin doğru yapıp yapmadığını kontrol edebilir ve ilerleyen aşamalara dair tavsiyeler verebilir. Bu durumda kişi yaşadıklarını ve rüyaları not alma alışkanlığına sahip olup doğru değerlendirebilirse çok yakında tek başına çalışma yapmaya başlayabilir.

Sürecin ortalarına gelince doğal olarak kişi kendi başına hiç yardım ve danışmanlık almadan regresyon yapması daha uygundur. Bu tıpkı çocukken yüzmeyi öğrenmemize benzer. Ebeveynimizin başta öğretmenliği ve gözetiminde şişme simit ve kollukla yüzmeyi öğrendikten sonra nasıl bizi kendi halimize bırakıyorsa, öyle olması daha makbuldür. Çünkü yüzmeyi öğrendikten sonra bütün yardımcı gereçler sadece hareket kabiliyetimizi kısıtlarlar.

Tek başına regresyon yapacak birisinin günlük meditasyonunu aksatmadan yapması ve kalbinin içeriğindeki duyguları zaman zaman kontrol etmesi gerekir. Ayrıca bilinçaltından açığa çıkan enerjilerin zaptedilebilmesi ve dönüştürülmesi için bir takım majikal, şamanik ve meditatif teknikler çok yardımcı olmaktadır. Bu yöntemleri regresyon için bana gelen danışanlarıma öğretiyorum.

Kişi sürecin ilerleyen safhalarına gelmeden ve ileri düzeyde şifacılığa hakim olmadan başkasına regresyon ve hipnoz yapmamalıdır. Regresyon eğitimi alması da avantajlıdır. Ancak sadece regresyon eğitimi almanın regresyon sürecine tamamen hakim olmak anlamına gelmediği de unutulmamalıdır. Üniversite eğitimi bize mesleki açıdan yeterlilik vermez ancak bilgi verir. Regresyon konusunda da bu geçerlidir ve yeterlilik ancak deneyimle kazanılır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s