Tarot Kartlarını Elinize Aldığınızda

Bir çok kişiden duyduğum bir şeydir “Bir süredir Tarot bakıyorum ve baktıklarım çıkıyor ancak Tarot kartlarını elime aldığım anda bir olumsuzluk hissediyorum ve sebebini anlamıyorum.” Bu bir çok kişinin Tarot’u bırakmasına sebep olan bir durumdur. Bir eşik gibidir adeta.

Tarot kartlarını elinize aldığınızda negatif duyguların açığa çıkmasının bir takım sebepleri vardır. Bu sebepleri anlamak için sezgilerin ve Tarot’un doğasını bilmek yeterlidir.

1) Tarot maneviyata açılan bir kapıdır ve sembolizmi bilinçaltını harekete geçirecek şekilde tasarlanmıştır. Yaptığın kehanetler tutuyorsa senin için bu kapı açılmıştır. Bu noktadan sonrasında eğer bu sanatta ilerlemek istiyorsan, ilk yapman gereken kendi bilinçaltın üzerine çalışmaktır. Kartları eline aldığın zaman bu yüzden olumsuz duygular hissetmen doğaldır. Bu aslında Tarot’un sana bilinçaltında kayıtlı mevcut problemleri gösterme şeklidir. Yani hissedilen olumsuzluk aslında şifalanmak için bilinçaltından yükselmiştir. Kartları eline aldığında bunun olması aslında ideal olandır.

Bilinçaltını tanımadan özellikle başkalarına kehanet yapıldığında, bilinçaltının tortuları kehanetlere yansır. Bu durumda yapılan kehanetler yanlış olmaya başlar çünkü sezgilerin dayandığı bilinçaltı bilinmemektedir. Bu adeta buğulu gözlüklerle görmeye çalışmak gibidir.

Bir daha Tarot kartlarını eline aldığında ortaya çıkan olumsuzlukların doğasını anlamak ve ışıkla şifalandırmak için niyet ederek kehanet yaparsan, bir süre sonra olumsuzluklar geçecektir. Bu kehanet sanatında belirgin ilerleme kaydetmeni de sağlar.

2) Tarot’un yanlış kullanımı da buna sebebiyet verebilir. Eğer ahlaki olarak yanlış amaçlar için Tarot’a başvuruyorsak olumsuz duyguların açığa çıkması çok normaldir. Eğer doğru kullanırsak kartların rehberliğinde özgürleşebiliriz, ama Tarot’u yanlış kullanırsak bizi kendine hapsetmekte de üstüne yoktur. Bilgi güç demektir ve bilgiyle gelen gücü nasıl kullandığımızdan sorumluyuz. Birisine zarar vermek, yetenek ve sezgiler ile hava atmak veya kehanette söyleneni egonun lehine yorumlamak Tarot’un yanlış kullanımına örnek olarak verilebilir. Vicdanın tartısından yani Adalet kartından geçmeyen her niyet kalbimizde ağırlık yapacaktır.

3) Tarot bakacağınız zaman Ruhumuza-Üstbenliğimize seslenmek olumsuzlukların çözülmesine yardımcı olacaktır. Bilinçaltımızla ve Ruhumuzla bağlantısını kuvvetlendirmek için kartlarla beraber uyumak da çok uygun bir yöntemdir. Tarot kartlarını Üstbenliğimiz veya Ruhumuzla bağlantı kurmadan açarsak hatlar karışabilir.

4) Kartlara yüklenen enerji ve manalar da bu hususta etkilidir. Her şeyden önce Türkiye’de yaşıyoruz. Kehanet, Medyumluk, Cinler, Tarot, Astroloji gibi konuların çok tabulaştırıldığı bir memleketteyiz. Çok büyük önyargılar var ve burada yaşadığımız için hepimiz etkileniyoruz. Bu yüzden bizi yadırgayacak veya yargılayacak kişilere Tarot baktığımızı söylersek onların Tarot hakkındaki olumsuz inanç ve düşüncelerini üzerimize alırız ve boşu boşuna tartışırız. Tarot baktığımızı ancak bunu olumlu karşılayacak insanlarla paylaşabiliriz. Tarot kartlarıyla vakit geçirir, onların doğasını anlar ve hayatımızda olumlu değişiklikler yapmak için ona başvurursak zamanla kollektif inançlar bize tesir etmemeye başlar.

Kur’an-ı Kerim’de fal okları ile geleceği görenlerin azaba uğrayacağına dair ayetler aslında Tarot’un bu kadar kötülenmesine sebep oluyor. Ancak Tarot’un Kur’an’da bahsi geçen fal okları ile alakası yoktur. Tarot’un sistemi ve sembolizmi hem Tevrat ve İncil gibi kutsal kitaplara hem de Astroloji, Kabala ve Simya gibi Hermetik öğretilere dayandığından dolayı İslam da dahil olmak üzere bütün dinlerin içrek (ezoterik) öğretileri ile bağlantılıdır.

Tarot bize geleceği göstermenin ötesinde ruhsal rehberlik yapabilir. İlk başlarda bu yönünü kullanmak ve Tarot’un ilmini öğrenmek bizi Hurafeden sıyırır ve kendi içimizden geçmemizi sağlayarak Hakikate giden yolu gösterir. Gelecek ve Geçmiş şimdide gizlidir. Geleceği oluşturan şey de seçimlerimizdir.

Endişelenilecek veya Tarot’u bırakmanıza sebep olacak bir şey yok aslında. Ancak yine de olumsuzlukla başa çıkamıyorsanız Tarot’u bırakmanız daha hayırlıdır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s